ArchBook

از Linuxreview Wiki
پرش به: ناوبری, جستجو

همکاری در نگارش ArchBook

شما می‌توانید پس از عضویت در ویکی Linux Review بخش دل‌خواه خودتان را انتخاب و کامل کنید‌. در صورتی که بخش مورد نظر شما هنوز در این ویکی قرار نگرفته‌، می‌توانید بخش مربوطه را اضافه کنید‌. سپس با یکی از مدیران ویکی لینوکس ریویو تماس بگیرید تا بخش مربوطه به این صفحه اضافه شود‌.

نکته‌ی دیگر این که لطفا پس از نگارش هر بخش اسم (‌ترجیحا امضا‌) خود را در انتهای متن اضافه کنید‌، تا به عنوان همکاران ترجمه به این کتاب افزوده شود.محتویات

پیش گفتار

کتاب لينوکس به سادگي آرچ کتابيست که شما را با دنياي لينوکس از نزديک آشنا می‌کند ، اين کتاب با توضيحات کامل در مورد نصب سيستم آرچ لينوکس شما را از تمامي عمليات هايي که سيستم براي راه اندازي تا اجرا طي ميکند آگاه ميسازد ، اصل سادگي سيستم آرچ به همين منظور بنا شده است ، پيکر بندي کليه فايلها به عهده شماخواهد بود و هيچ عمل‌کردي از ديد شما پنهان نخواهد بود ، شما سلطان سيستم خود هستيد . شما با استفاده از سادگي آرچ با دنياي فايلهاي مختلف در لينوکس و نحوه عمل‌کرد آن‌ها آشنا خواهيد شد ، پس از پايان نصب شما به سادگي سيستم خود را درک کرده و آن را همانگونه که خود ميپسنديد مي سازيد ، اين شما هستيد که فرمان ميدهيد و سيستم از شما اطاعت خواهد کرد .


توجه

کتاب در حال ویرایش می‌باشد. شما دوست عزیز می‌توانید یک قسمت را بنا به تخصص خود انتخاب و اقدام به ویرایش کنید. لطفا پس از اعمال هر تغییری آدرس صفحه‌ی تغییر داده شده را برای ما به آدرس ایمیل amini [at] gmx [dot] us بفرستید یا از طریق این فرم ما را با خبر کنید تا تغییرات داده شده را در متن اصلی کتاب نیز اعمال کنیم
ویرایش نگارشی در این مرحله صورت نمی‌پذیرد. ویرایش نگارشی بر روی کتاب اصلی اعمال می‌شود بدین صورت که کتاب برای ویراستار‌های داوطلب فرستاده شده تا تغییرات را اعمال کنند.

با تشکر


معرفی

آماده سازی

نصب پايه و بيس سيستم

انتخاب منبع نصب
تعیین ویرایشگر
تنظیم ساعت
آماده‌سازی هارد‌ دیسک
انتخاب بسته‌ها
نصب بسته‌ها
پیکربندی سیستم
نصب ره‌انداز (Bootloader)
راه‌اندازی مجدد Reboot

پس از نصب

به‌روزرسانی
اضافه کردن کاربر

اضافات

نصب Yaourt

لینک به DVD و CDROM
Sudo
صدا
رابط گرافیکی کاربر
دانگرید برنامه (اسکریپت دانگرید)
معرفی تعدادی برنامه‌ی کاربردی و محبوب

پیوست‌ها

برگرفته از «http://wiki.linuxreview.ir/ArchBook»
ابزارهای شخصی
گویش‌ها
فضاهای نام
عملکردها
گشتن
کتاب‌ها
مقاله‌ها
جعبه‌ابزار